Příjemné prostředí
Příjemný personál
Nízké ceny
Prostorné pokoje


Kam vyrazit

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem je jak již název napovídá královským městem, jehož prvopočátky se datují okolo roku 1260. V dnešní době je toto město a jeho okolí perlou kotliny, ve které se rozkládá a určitě stojí za to si ho projít. Pro přehled přikládáme několik tipů: Šindelářská věž, Kohoutův dvur, Hankuv dům, Radnice, kostel sv. Jana Křtitele, proslulá Zoo Dvůr Králové nad Labem se svou Safari, Tyršovo koupaliště a mnoho dalších památek, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Šindeláoská viž  Hankuv Dum  Kostel ve Dvooe Králové

Zoo Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové je druhá největší zoologická zahrada v Česku. Zoo je zaměřena na africká zvířata – tuto specializaci prosadil v 60. letech 20. století tehdejší ředitel Josef Vágner. Od roku 1989 jezdí po Safari upravené turistické autobusy s návštěvníky přímo mezi zvířaty, od roku 2011 je možné tuto trasu vykonat i ve vlastních vozech návštěvníků.

Zoo Dvur Králové Zoo Dvur Králové Zoo Dvur Králové Zoo Dvur Králové

Braunův Betlém

Je jedním z největších Betlémů na světě. Nachází se v Novém Lese mezi Dvorem Králové nad Labem a Kuksem. Jedná se o přírodní galerii plastik, vzniklých mezi lety 1723-1732 z popudu hraběte F. A. Sporcka, jehož cílem bylo vytvořit rozlehlý přírodní park s organicky zakomponovanými plastikami i architekturou, lokality pro meditace.

Braunuv betlém  Braunuv betlém

Kuks

Kuks je zbytek velkolepého barokního lázeňského komplexu rozkládajícího se na březích Labe, který sestával ze zámku, špitálu, letohrádku, zahrad s fontánami, parku se závodištěm a 40 soškami trpaslíků, mostů přes řeku a dalších budov.

Kuks    Kuks

Tešnovská Přehrada (Les Království)

Malebná přehradní nádrž postavená v letech 1903-19 s malou vodní elektrárnou, která plní funkci zdržení přívalových vod (poedevším na jaře, když taje sníh v horách).

Poehrada - Les Království  Poehrada - Les Království

Hora Zvičina

Zvičina (671 m n. m.) je výrazná dominanta celého Podkrkonoší, jedná se o vyhaslou sopku. Na jejím vrcholu, ze kterého se nabízí překrásný výhled do dalekého okolí, stojí Raisova chata s vyhlídkou. V zimních měsících je zde možnost lyžování, v léti najdou uspokojení příznivci létání.

Zvieina   Zvičina

Jaroměř - Josefov

Mohutná bastionová pevnost Josefov – ve své době vrchol fortifikačního stavitelství konce 18. století byl vybudován pro střežení Náchodské branky, častého směru invazí pruských vojsk. Pevnost skrývá mnoho stovek metru chodeb.

Pevnost Josefov   Pevnost Josefov

Ratibořice

Barokní zámek z počátku 18. století, který nechal vystavit Lorenzo Piccolomini.

Ratibooický zámek   Ratibooický zámek

Babičino ůdolí

Babičino údolí se nachází v Ratibořicích u České Skalice. V údolí nalezneme mnoho přírodních krás i památek nerozlučně svázaných s dílem "Babička" od Boženy Němcové. Například Ratibořický zámek, Panský hostinec, pomník babičky, Rudrův mlýn, vodní mandl, Staré bělidlo, Rýzmburský altán, Viktorčin splav či hospodářský dvůr zámku, kde bydleli Panklovi.

Babieeino údolí    Babieeino údolí

Lázně Velichovky

Zajímavá výletní místa nabízejí také Velichovky a jejich okolí. V samotných Velichovkách stojí za návštěvu areál známých lázní. Mužete se tu projít po parku, obdivovat architekturu lázeňských domů a občerstvit se v příjemné restauraci nebo cukrárně. V těsném sousedství lázní se nachází ještě jedna pozoruhodná budova. Najdete v ní obecní úřad, poštu, knihovnu, internetovou kavárnu i lékaře. Je to bývalý zámek, dnes víceúčelový obecní dum.

Lázni Velichovky  Lázni Velichovky

Město Náchod

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti od vstupní "Branky" až po Broumovský výběžek. V samotném centru města se nachází celá řada historických staveb.

 Misto Náchod   Misto Náchod

Krkonoše

Krkonoše jsou naše nejvyšší pohoří. Jejich drsná krása a rozmanitá krajina každého z návštěvníků ohromí. Příroda v Krkonoších je výjimečná a pro zachování její krásy a bohatství byly Krkonoše již v r.1963 vyhlášeny národním parkem a od r. 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.

 Misto Náchod  Misto Náchod

Adršpašské skaly

Od Teplických skal s kterými vytváří souvislou plošinu jsou Adršpašské skály odděleny 7 km dlouhým kaňonem Vlčí rokle. Najdete zde až 90 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, vodopád a také 2 jezírka. Celou touto oblastí vede zpoplatněná okružní stezka pro turisty.

   


Copyright © 2013, Pension Aura